Kateřina Hovadíková - Asistentka roku 2018

Katko, vyhrála jste soutěž Asistentka roku a první moje otázka logicky je, jaká je Katka asistentka?

Myslím, že jsem hodně pečlivá, když něco nemůžu udělat perfektně, jsem s tím naprosto nespokojená. Mojí největší dominantou je ochota, snažím se pro všechny kolegy i šéfa udělat maximum.

Je pro vás práce asistentky dream job a jak jste se k tomu dostala?

Cesta k téhle práci pro mě byla složitá. Chtěla jsem být cukrářka, ale rodiče řekli: ,,Musíš mít maturitu.“ Tak jsem si vybrala školu, kterou jsem měla 3 minuty od domu, aby mě to stálo co nejmíň obětí. 😀 Vybrala jsem si obor Asistentka podnikatele a ve druháku mě to postupně chytlo. 

Po škole jsem chtěla někam do kanceláře, začala jsem jako telefonistka a postupně jsem se vypracovala.  Pak jsem pracovala v Praze a jelikož jsem ze Severních Čech, trávila jsem 5 hodin na cestě, takže byl můj život jenom o práci. Jednoho dne jsem to ukončila s vidinou, že i v Chomutově se jako asistentka uchytím.

Časem jsem se dostala ke svému známému, který mi řekl, že chce zavřít svoji firmu, protože k sobě nemá schopné lidi. Firmu jsem znala, občas jsem tam chodila tisknout vizitky a měla jsem to tam ráda. Přišlo mi to jako velká škoda, to takhle zavřít. Řekla jsem mu, ať to ještě zkusí, že mu půjdu dělat asistentku. Tak mi řekl, že mám půl roku. Řekl mi, že papíry nesnáší a že to vše nechá na mně. Já jsem se v tom našla a ve všem jsem si udělala svůj systém.

Dnes je to přes 3 roky… Na začátku jsem si vše sama zorganizovala. Obrovsky mě nakoplo, když za mnou chodili kolegové a klienti a chválili mě, že to tam konečně funguje. Cítila jsem, že se šéfovi hodně ulevilo. Často byl v údivu, když přišel, že je potřeba něco zařídit a já jsem mu řekla, že už je to vyřízené, protože mě napadlo, že to bude potřeba. Předchozí asistentky mu jen zapisovaly úkoly a já jsem je rovnou zařizovala.

Co se za půl roku změnilo?

Myslím, že se mu hodně uvolnily ruce, konečně se mohl věnovat tomu, co ho baví. Mohl řešit kreativní a obchodní věci a nebyl zatížený administrativou. Zase našel chuť do práce, protože měl čistou hlavu a věděl, že já ty věci zařídím.

Práce asistentky bývá často hodně podceňována, proč si myslíte, že to tak je?

Práce, kterou děláme, často není na první pohled vidět. Je to hodně o tom, jak dokážeme organizovat věci a dělat v nich systém a pořádek. Správná asistentka nemusí všem dávat najevo, kolik má práce a jak je vytížená.Měla by firmě pomáhat a udržovat řád a dobrou atmosféru.

výhra
Scroll to Top